Menu

صنایع نیروگاهی

نیروگاه گازی :

در نیروگاه های گازی سیالی که سبب چرخش توربین می شود هوای محیط است . در این نیروگاه ها از کمپرسور استفاده می شود . کمپرسورها وسایلی هستند که با مکش هوای محیط به درون خود ، هوا را فشرده کرده و فشار آن را افزایش می دهند . معمولاً برای افزایش راندمان نیروگاه ، هوای ورودی را از مجاورت گازهای خروجی از دودکش توربین عبور می دهند تا هوای ورودی به کمپرسور گرم شود . هوای فشرده شده در کمپرسور وارد اتاق احتراق می شود و در آنجا با سوخت فسیلی ترکیب می شود و می سوزد و گاز داغی با فشار بالا از اتاق احتراق خارج می شود که آلاینده نیز است . برای اینکه گاز داغ پرفشار ورودی به توربین ، محور چرخنده آن را به حرکت درآورد باید این گاز با سرعت زیاد وارد توربین شود . این عمل توسط نازل ابتدای توربین انجام می شود . بنابراین گاز پرفشار و داغ با سرعت زیاد به پره های توربین برخورد می کند و سبب چرخش روتور توربین می شود و حرکت دورانی روتور توربین نیز سبب چرخش ژنراتور و در نتیجه تولید برق می شود
شرکت دیلمان با مدیریت بخش خصوصی، در حال طراحی و احداث 3 نیروگاه برق با ظرفیت های مختلف در استانهای تهران و گلستان می باشد ,این شرکت با استفاده از توان و استعداد نیروهای جوان کشورمان در این راه گام برداشته و در تلاش است تا به سهم خود ظرفیت تولید برق کشور را افزایش دهد.این شرکت بااتمام مطالعات اتصال به شبکه و همچنین مطالعات امکان سنجی طرح  و اخذ مجوزهای  مذکور و تاییدیه های لازم از وزارت نیرو و انجام مراحل قانونی لازم گامهای موثری برداشته است.

در همین راستا این مجموعه اقدام به تاسیس شرکت توسعه برق و نیرو گاه دیلمان به شماره ثبت 479729 نموده است.شرکت توسعه برق و نیروگاه دیلمان با سرمایه مناسب و استفاده از متخصصین صنعت برق کشور اقدام به اخذ مجوز احداث 3 نیروگاه نموده و در حال ساخت و بهره برداری از نیروگاه های فوق می باشد.

نیروگاه آزادشهر:

 نیروگاه فوق با مقیاس 7 مگا وات در استان گلستان و شهرستان آزاد شهر می باشد, تمامی مولدها از کشور آلمان می باشد.با بهره برداری این نیروگاه بیشتر نیاز صنایع تولیدی و کارخانجات منطقه تامین خواهد شد.

نیروگاه گرگان:

 نیروگاه فوق با مقیاس 7 مگا وات در استان گلستان و شهرستان حیدر  آیاد در 5 کیلومتری گرگان می باشد ,تمامی مولدها از کشور آلمان می باشد.با بهره برداری این نیروگاه بیشتر نیاز صنایع تولیدی و کارخانجات منطقه تامین خواهد شد.

تامین منابع مالی و تجهیزات تمامی نیروگاه های فوق توسط مجموعه دیلمان بوده است , این هلدینگ با عقد قرارداد ها با شرکت های مشاور و متخصص پیشرفت قابل توجهی در اجرای عملیات نیروگاه های فوق داشته است.

نیروگاه فیروزکوه:

این نیروگاه در مقیاس 6مگا وات در استان تهران و شهرستان فیروزکوه احداث گردیده است ,نیروگاه فوق به صورت گازی بوده و کلیه مولدهای فوق از کشور آلمان می باشد , این نیروگاه دارای بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی می باشد.

کلنگ احداث نیروگاه فوق در تاریخ 22 بهمن ماه 1394 به دست معاونت محترم استاندار تهران, فرماندار فیروز کوه ,امام جمعه محترم فیروز کوه و برخی از مدیران استان به زمین خورد.

 

صنایع نیروگاهی

جستجو برچسب ها 
Color Scheme:
Skin Width:
Background Pattern:
Megamenu Columns:
Search Option: Close
Administrator Only!
"Get CSS" is disabled on demo site.